Kiedy będę w ciąży – horoskop

Sprawdzone sposoby na polepszenie szans na ciążę

Niektóre kobiety od wczesnej młodości wiedzą, że zamierzają urodzić dzieci, podczas gdy inne dochodzą do tej decyzji po latach dywagacji. Zanim jednak zdecydujesz się na rodzicielstwo lub dodasz jeszcze jedną pociechę do swojej gromadki, świetnie jest się zatrzymać i zrobić bilans. Jest kilka wysiłków, które musisz podjąć jeszcze przed poczęciem malucha, aby dać sobie jak największe szanse na dobrze przebiegającą ciążę i w dobrej kondycji dziecko. Oto parę najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dobrze zaprezentować się jako przyszła matka:

Kiedy będę w ciąży - horoskop

Uzupełnienie kwasu foliowego

Nawet jeśli nie robisz nic więcej, aby przygotować się do ciąży, stosowanie suplementu kwasu foliowego w formie tabletek jest niezbędne. Połykanie 400 mikrogramów kwasu foliowego każdego dnia – poczynając nie później niż 30 dni przed poczęciem i kontynuowanie zażywania tego suplementu przez pierwszy trymestr zapewnia dużą zabezpieczenie przed skomplikowanymi wadami wrodzonymi.

Czas na stomatologa

Zmiany hormonalne podczas ciąży mogą mieć wpływ na stan Twojej jamy ustnej; a szczególnie, stan odmienny może sprawić, że będziesz bardziej podatna na choroby dziąseł. Troska o uzębienie i dziąsła przed ciążą może pomóc Ci zmniejszyć niebezpieczeństwo pojawienia się trudnych stanów zdrowotnych w okresie ciąży.

Zadbaj o samopoczucie

Jeśli cierpisz na depresję lub przeszłaś ją w przeszłości, może być Ci trudniej być w odmiennym stanie. Kobiety, które zmagają się z depresją, są dwukrotnie bardziej narażone na komplikacje związane z zajściem w ciążę. Nawet jeśli doświadczasz depresji tylko okresowo, możesz chcieć udać się do terapeuty lub psychologa, aby sprawdzić stan zdrowia psychicznego. Dowiesz się, które leki przeciwdepresyjne są dobre przez lekarzy i ekspertów do stosowania w czasie ciąży, a też jakie techniki radzenia sobie z niepokojem możesz bezpiecznie stosować. Depresja jest schorzeniem XXI wieku.

Uprawiaj sport

Jeśli jeszcze nie ćwiczysz, ułożenie planu ćwiczeń przed wydaniem na świat pociechy może pomóc Twojemu ciału poradzić sobie ze zmianami, jakie pojawią się w odmiennym stanie, a także fizycznie przygotować Cię do rozwiązania. Już pół godziny w sposób umiarkowany intensywnych ćwiczeń przez dni w tygodniu może znakomicie wpłynąć na Twoją moc i wytrzymałość.

Pozbądź się szkodliwych nałogów

Jeśli palisz lub pochłaniasz jakiekolwiek substancje odurzające, teraz jest czas, aby skończyć z nałogiem. Obie te czynności mogą doprowadzić do poronienia, zbyt wczesnego rozwiązania i niskiej wagi dziecka.

Znaczenie snu

Nie masz obowiązku pracować od rana do wieczora lub wykonywać każdego niewykonanego zadania w oczekiwaniu na odmienny stan. Naprawdę odpoczynek, relaks oraz równowaga są tak samo istotne, gdy starasz się o zapłodnienie, jak i wtedy, gdy jesteś w odmiennym stanie. Zanim zajdziesz w ciążę, zastanów się, jak spać co najmniej osiem godzin dziennie i zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby zerwać ze stresem. Zrelaksowana matka to zdrowe dziecko.

Pomyśl o zakończeniu antykoncepcji

Chociaż może wydawać się oczywiste, że jeśli chcesz urodzić zdrowe dziecko, musisz zrezygnować ze stosowania antykoncepcji, to nie zawsze jest to tak proste, jak pozostawienie prezerwatyw w szufladzie. Jeśli stosujesz pigułki, możesz nie mieć owulacji przez parę tygodni po zaprzestaniu ich przyjmowania, a panie, które zrezygnowały ze stosowania hormonalnych zastrzyków antykoncepcyjnych, mogą nie odzyskać owulacji przez wiele miesięcy. Tak czy inaczej, dobrze jest poczekać, aż będziesz miała dwa uregulowane cykle miesiączkowe, zanim zaczniesz starać się o poczęcie, dzięki czemu będziesz mogła określić bardziej precyzyjny termin porodu. Stosowanie się do takich zasad przyczyni się do tego, że Twoja ciąża będzie przebiegała dobrze.

Jedz zdrowiej

Jeśli myślałaś, że do dnia zajścia w ciążę nie będziesz musiała zamieniać swoich ukochanych śmieciowych produktów na zdrowe, pomyśl jeszcze raz. Zbilansowana dieta, która obejmuje zróżnicowane owoce, warzywa, pełne ziarna, chude białka i pokarmy bogate w wapń, zapewnia Twojemu organizmowi wsparcie odżywcze, które jest niezbędne, gdy starasz się zostać matką, a także podczas ciąży.

Zadbaj o swoje ciało

Jeśli jesteś za szczupła lub otyła może być Ci trudniej zajść w ciążę. Zrównoważona waga ciała sprzyja również zdrowej ciąży. Panie, które mają niedowagę i nie odnotowują dużych wzrostów wagi w czasie ciąży, częściej rodzą maluchy z niedowagą, natomiast kobiety z nadwagą częściej przeżywają poród bardzo ciężko.

Ogranicz kawę

Znawcy nie są zgodni co do tego, jaka dawka kawy jest zalecana podczas ciąży, ale zgadzają się, że powinnaś unikać spożywania wielkich ilości kofeiny zarówno podczas zabiegów o poczęcie, jak i w trakcie ciąży. Jest to rekomendowane podejście, a młoda matka powinna słuchać specjalistów.

Zrezygnuj z alkoholu

Niewielkie spożycie alkoholu lub wypijanie jednego drinka z dodatkiem alkoholu codziennie jest ogólnie uważane za nieszkodliwe, gdy starasz się zajść w ciążę, ale powinnaś unikać alkoholizmu. Nie powinnaś w ogóle spożywać alkoholu, gdy jesteś kobietą ciężarną lub możesz być w ciąży, ponieważ nawet niewielka ilość alkoholu może stanowić zagrożenie dla zdrowia Twojego rozwijającego się malucha. Picie w trakcie ciąży jest wyjątkowo okropnym rozwiązaniem.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę