Jak poznać jaka będzie płeć dziecka ?

Wyniki licznych badań dostarczają wskazówek, które mogą wskazywać na zwiększone prawdopodobieństwo tego, jakiej płci nosisz dziecko.

(Chłopiec) Zaczęłaś lubić jeść inne rzeczy

Masz awersję do jedzenia, nawet takiego, które było ulubione? Naukowcy twierdzą, że im większe obrzydzenie do jedzenia odczuwa przyszła mama, tym większa szansa, że jest w ciąży z chłopcem. Skąd taki wniosek? Awersja do jedzenia jest związana z funkcjonowaniem układu odpornościowego przyszłej matki, która stara się chronić rozwijający się w niej płód.

(Dziewczynka) Jesteś niezwykle zapominalska

Jak poznać jaka będzie płeć dziecka ?

Z niewiadomych przyczyn niektóre badania poddają myśl, że matki, które wydały na świat córeczki, dużo częściej osiągają gorsze wyniki w testach pamięci – szczególnie w obszarach umiejętności słuchania, obliczania i wizualizacji – w porównaniu z mamami oczekującymi męskich potomków.

(Dziewczynka) Dziecko jest w pozycji pośladkowej

Jeżeli mimo tego, że zakończyłaś 32 tydzień ciąży, a twoje dziecko ciągle jest uparcie w dole, głową do góry to możliwe, że przyszedł czas, aby pomyśleć o zakupach dla małej dziewczynki!

(Chłopiec) Masz cukrzycę ciążową

Niektóre badania dowiodły, że kobiety w ciąży z synami są w większym stopniu narażone na rozwój cukrzycy ciążowej – stanu ciąży charakteryzującego się zwiększonym poziomem glukozy we krwi – niż ciężarne w ciąży z córkami. Naukowcy nie są pewni, co powoduje, że męski płód prowadzi do większych zmian metabolicznych związanych z ciążą niż płód żeński, ale wnioski takie wydają się poparte więcej niż jednym badaniem.

(Chłopiec) Spożywałaś dietę wysokokaloryczną podczas poczęcia

Jedno z badań dowiodło, że spożywanie wysokokalorycznej diety w chwili poczęcia i regularne poranne posiłki dają większe szanse na urodzenie chłopca. Naukowcy odkryli, że 56 procent kobiet z najwyższym spożyciem kalorii w czasie poczęcia nosiło chłopców, w porównaniu z jedynie 45 procentami wśród kobiet u których spożycie kalorii było najniższe.

(Dziewczynka) Jesteś bardzo zestresowana

Badający uważają, że im mocniej byłaś zestresowana w chwili zapłodnienia, tym bardziej prawdopodobne jest, że urodzisz małą kobietkę. Dzieje się tak dlatego, że dziewczynki mogą być bardziej odporne na złe warunki w łonie matki niż chłopcy. Dla przykładu w jednym z niewielkich badań które przeprowadzono w 2019 roku wykazano, że ciężarne kobiety, które mówiły, że doświadczają stresu fizycznego i psychicznego, częściej oczekiwały córek.

(Chłopiec) Jesz znacznie więcej podczas ciąży

Oczekujesz syna, czy też może córeczki? Twój apetyt może być wskazówką. Istnieje badanie, podczas którego poddano ocenie dietę kobiet oczekujących potomka i okazało się, że kobiety w ciąży z synami jadły około 10 procent więcej kalorii niż te w ciąży z dziewczynkami. Skąd ten zwiększony apetyt? Badający podejrzewają, że testosteron wydzielany przez synów może przekazywać ich matkom informację, by więcej jadły. To miałoby wyjaśnić, dlaczego chłopcy są zazwyczaj więksi po urodzeniu niż dziewczynki.

(Dziewczynka) Bardzo cierpisz na poranne mdłości

Znaczna część przyszłych mam doświadcza w jakimś stopniu porannych mdłości, kiedy oczekują potomka. Jednak niektóre ciężarne mają dużo gorzej, skarżąc się na mocne mdłości i wymioty. Badania pokazały, że ciężarne matki, które są w ciąży z córkami, mogą być w większym stopniu narażone na nudności i wymioty kiedy są w ciąży. Wnioski takie były jeszcze silniej powiązane z kobietami, które cierpią na ciężkie nudności po przebudzeniu.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę