Sposoby na zakończenie związku

Jak zerwać w najlepszy możliwy sposób ?

Na całym świecie nie ma tak naprawdę idealnego przepisu na to aby zakończyć związek. Każda relacja jest inna, a każda osoba w związku czuje po swojemu. Poniżej prezentuję parę rad w jaki sposób zerwać, w taki sposób aby spowodowało to minimalne szkody.

Unikaj obwiniania lub zawstydzania

Wystrzegaj się robienia z partnera „tego złego”. Nikt nie jest idealny. Ty także masz wady, a robienie ze swojego byłego partnera złej postaci nie jest pomocne (poza oczywistymi przypadkami przemocy, ale nie o takich związkach tu mówimy). Być może zrobili kilka złych rzeczy, takich jak kłamanie, ale są też ludźmi.

To nie będzie łatwe

Sposoby na zakończenie związku

Zrozum, że nie ma bezbolesnego sposobu na zakończenie związku. Wszyscy chcemy zerwać bez żadnego strapienia i cierpienia. Jednakże bez względu na to, jak bardzo związek jest zepsuty, oficjalne zakończenie go spowoduje ból u obu stron. Gdy już przyjmiesz do wiadomości, że będzie bolało, możesz być gotowa na skutki tego czynu.

Miej odwagę zrobić to osobiście

Jeśli choć raz w życiu zostałaś porzucona przez wiadomość na portalu internetowym, wiesz jakie to uczucie być tak mało ważnym, że druga osoba nawet nie zadała sobie trudu, aby poinformować Cię o tym twarzą w twarz. Po co więc sprawiać tak ból innej osobie? Twój partner zasługuje na godność rozmowy twarzą w twarz. kameralne miejsce jest prawdopodobnie lepsze, jeżeli jednak boisz się, że twój partner prawdopodobnie zareaguje gwałtownie, bezpieczniejsze jest miejsce na widoku.

Bądź empatyczna

Wyraź swój żal z powodu rozstania i podziel się paroma dobrymi rzeczami o waszym związku. Bycie odepchniętym to naprawdę dokuczliwe uczucie. Możesz trochę złagodzić rozpacz, mówiąc o dobrych momentach, które razem przeżyliście. Powiedz coś na kształt: „Nauczyłeś mnie tak wiele o gotowaniu i jestem teraz naprawdę dobrym kucharzem, dzięki tobie” lub coś podobnego. Chcesz, aby druga osoba poczuła, że miała pozytywny wpływ na Twoje życie, pomimo zerwania. Możesz też powiedzieć coś na kształt: „Miałam nadzieję, że zestarzejemy się razem i jest mi smutno, że to się jednak nie wydarzy.” To pokazuje, że podzielasz część zawiedzionych nadziei drugiej połówki.

Nie poddawaj się protestom

Jeśli rozstanie jest szokiem dla drugiej osoby, może ona starać się sprzeczać, protestować lub podawać powody, dla których powinniście pozostać w związku i zacząć wszystko od nowa. Jeśli znajdujesz się w punkcie zerwania, nic nie może przywrócić lub ożywić związku w tym momencie. Poddanie się tylko odwlecze to, co nieuchronne.

Pamiętaj o czasie żałoby

Nawet jeśli to Ty kończysz relację, będzie to okres płaczu. Jest to jeden z najgorszych etapów pożegnania się z kimś. Jeśli nadal zależy Ci to musisz przypomnieć sobie o powodach, dla których związek nie działa.

Bądź szczera, ale postaraj się nie ranić

Ogólnie patrząc, ludzie lubią być poinformowani, przez co zostali porzuceni. Podczas gdy „jesteś okropny w łóżku” lub „brak Ci ambicji” może wydawać się szczerą odpowiedzią, w istocie nie chroni ona poczucia własnej wartości lub honoru drugiej osoby. Użycie zdania, podobnego do „Nie czuję, że jesteśmy dopasowani seksualnie” lub „śmiem wątpić, żeby nasze plany na życie miały wspólny mianownik” to grzeczniejsze sposoby na wyrażenie swoich uczuć. Nie wymieniaj rzeczy, które druga połówka zrobiła źle, staraj się nie używać banałów typu „to nie Ty, to ja”.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę