Łatwe wróżby andrzejkowe

Wróżenie na andrzejki

Zobacz wszystkie wróżby andrzejkowe w jednym miejscu: https://blog.otylia.pl/wrozby-andrzejkowe/

Andrzejki, czyli wigilia imienin świętego Andrzeja, to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy w gronie znajomych i przyjaciół. Popularne stały się imprezy organizowane z tej okazji, odbywające się zarówno w klubach muzycznych, pubach, jak i prywatnych mieszkaniach. W taki wieczór obowiązkowe jest wykonanie wróżby na andrzejki, a jest w czym wybierać ponieważ na przestrzeni wielu lat wiele rodzajów wróżby zyskało popularność. Najczęstsza jest oczywiście wróżba z butami oraz lanie wosku. Ta pierwsza ma na celu wskazanie osoby, która najszybciej spośród wszystkich zgromadzonych wyjdzie za mąż lub się ożeni. Polega ona na tym, że ustawia się kolejno po jednym bucie wszystkich uczestników spotkania i przekłada się je kolejno w kierunku drzwi wejściowych. Osoba, której but jako pierwszy przekroczy próg mieszkania lub domu, będzie szczęśliwcem (lub nieszczęśliwcem), który jako pierwszy stanie na ślubnym kobiercu.

Łatwe wróżby andrzejkowe

Jeśli chodzi o tę drugą wróżbę, to niezbędny jest do jej wykonania płynny, gorący wosk, miska z zimną wodą oraz klucz z dużym „oczkiem”, przez który przelewana będzie płynna parafina. Każdy z uczestników powinien samodzielnie przelewać wosk przez dziurkę w kluczu, ponieważ tylko wtedy wróżba będzie dotyczyła tej osoby w stu procentach. Jeśli bowiem ktoś inny będzie w niej asystował, może być ona mniej czytelna i mniej wiarygodna. Wosk, który zetknie się z zimną wodą w misce lub innym naczyniu, błyskawicznie zastyga, tworząc przeróżne kształty i formy. Należy taką woskową figurę przybliżyć do ściany, na której utworzy ona cień. Odczytywanie obrazów, jakie tworzy ona na ścianie, jest właściwą wróżbą. Możemy to robić samodzielnie, lub poprosić współuczestników, by zaproponowali swoje interpretacje i zdradzili własne skojarzenia. Zazwyczaj podczas takiej wróżby jest bardzo wesoło, ponieważ mało kto traktuje je poważnie i wszelkie interpretacje lub odczytania należy raczej traktować z przymrużeniem oka. Wróżenie andrzejkowe nie musi być bowiem traktowane tak serio, jak wróżby wykonywane przez wróżkę.

Wróżby z kart

Tradycyjne wróżby z kart mają bowiem zupełnie inny cel a wróżka nie ma nas rozbawiać, lecz zdradzić nam naszą przyszłość oraz pomóc w rozwiązaniu nurtujących nas zmartwień i problemów. Noc świętego Andrzeja w przeszłości miała rzeczywiście magiczne znaczenie, a wróżby wykonywane w tym czasie, były wiążące i wierzono w ich moc oraz to, że się spełnią. Współcześnie, jak to już zostało powiedziane, andrzejki mają znaczenie raczej komercyjne, podobnie jak halloween czy walentynki. Jest to po prostu jeszcze jedna okazja, by się spotkać w gronie przyjaciół i znajomych, z tą różnicą, że wtedy nie idzie się na dyskotekę, czy na piwo do klubu, lecz spędza się czas wspólnie robiąc coś odmiennego i ciekawego. Dobrze, że taka okazja zdarza się tylko raz do roku, ponieważ w przeciwnym razie szybko mogłoby się to znudzić. Dzięki temu, że andrzejki są tylko raz do roku, nie tracą na atrakcyjności i wszyscy ludzie z jednakowym zainteresowaniem, radością i chęcią robią sobie wróżby. Aura magii, niesamowitości i niecodzienności czyni o święto niepowtarzalnym i bardzo lubianym, nawet przez osoby, które potępiają wszelkie praktyki wróżbiarskie. Ważne jest przecież to by się spotkać i wspólnie spędzić miło czas, robiąc coś odmiennego, niż na co dzień. Nie ma chyba nic złego w tym, że dla zabawy powróży się z kart tarota, z wosku, fusów, czy na jeszcze inne sposoby. Dopóki ma się do tego odpowiedni dystans, nie ma ryzyka że takimi wróżbami można sobie lub komukolwiek innemu zaszkodzić.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę