Amulety i talizmany na szczęście

Talizmany i amulety

Dawno, dawno temu… jeszcze w starożytności, Persowie, Babilończycy jak i Egipcjanie odkryli, że kosmos emituje energię, której udziela wszelkim spośród ziemskich przedmiotów. Od tego odkrycia swój początek wzięła wiara w to, że niektóre przedmioty – na przykład wisiory wykonane z takich a nie innych substancji – mogą kumulować w sobie tę energię, a następnie przekazywać ją osobom, które są w ich posiadaniu. Właśnie wtedy zaczęła się też, co w pełni zrozumiałe, „kariera” przeróżnych przedmiotów przynoszących szczęście, a więc – najogólniej – wszelkiej biżuterii ezoterycznej.

Do najczęściej spotykanych rodzajów takiej biżuterii należą amulety i talizmany. Obu tych nazw używamy najczęściej zamiennie, dlatego też wielu z nas wydaje się, że są to synonimy określające jeden przedmiot. Okazuje się jednak, że amulety i talizmany różnią się między sobą. Nade wszystko różni jej cel, w jakim zostały wykonane i w jakim się nimi posługujemy. Zatem amulety mają nas przede wszystkim chronić. Przed czym? Przed złem, nieżyczliwym ludzkim spojrzeniem, chorobami, nieszczęściami w miłości, a więc… przed wszystkim. Amulety, powinniśmy o tym pamiętać, wykonuje się zazwyczaj w konkretnym celu. Muszą więc być dopasowane do właściciela – powinny go chronić przed ważnym dla niego, szczególnie go martwiącym niebezpieczeństwem. Moc amuletów tkwi nie tylko w materiale, z jakiego zostały one wykonane, co przede wszystkim w znakach, symbolach, które na nich widnieją. Talizmany z kolei służą od zawsze osobom, które je posiadają, ściąganiem na nie szczęścia. I to zarówno szczęścia w miłości, jak i finansach, pracy czy życiu w ogóle. Talizmany szczęścia najlepiej działają, jeżeli poświęcone są konkretnym dziedzinom czy celom, na przykład jeśli zależy nam na powodzeniu na giełdzie, lepiej sprawdzi się talizman skierowany specjalnie w stronę sukcesów giełdowych od tego ogólnego, uniwersalnego. W przeciwieństwie do amuletów, moc talizmanów nie wynika z umieszczonych na nich symboli, lecz z materiału, z jakiego zostały one wykonane.

Magia biżuterii

Nie wszyscy wierzą w działanie ezoterycznej biżuterii. Warto jednak w nią uwierzyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że wiele osób odczuło na własnej skórze jej dobroczynne działanie. Do tego stanowi ona doskonałą, a przede wszystkim oryginalną, ozdobę, którą możemy wykonać sami czy też kupić w sklepie z artykułami ezoterycznymi. Gdybyście chcieli sami wziąć się za „produkcję”, na własne potrzeby, amuletów szczęścia czy talizmanów ochronnych, pamiętajcie o kilku podstawowych rzeczach. Nade wszystko ważny jest materiał, z którego naszą ezoteryczną biżuterię wykonamy. Jak wybrać ten najbardziej odpowiedni? Najlepiej sprawdzić (jest to tylko jedna z metod…), jaki minerał przypisany jest naszemu znakowi zodiaku (ametyst, bursztyn, chalcedon itd. itp.) i z niego właśnie wykonać lub kupić już wykonany) amulet lub talizman. Oczywiście, każdemu znakowi przypisany jest niejeden minerał, więc z pewnością znajdziemy dla siebie taki, który urzeknie nas swym kolorem oraz strukturą, a do tego będzie pasował do naszego stylu ubierania się. Kolejnym, nie mniej ważnym dla mocy ezoterycznej biżuterii czynnikiem jest symbol, który na niej umieścimy. Wybór znaków mamy ogromny, dlatego pamiętajmy, by wybrać właściwy (najpierw sprawdźmy czy rzeczywiście oznacza on to, co myślimy, że oznacza…). Skrupulatnie wybrany symbol może nam zapewnić szczęście, którego pragniemy; niedbale – może się okazać (wbrew naszym zamierzeniom) przyczyną zguby. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak istotny jest ponadto moment, w którym wykonujemy nasza biżuterię. Pora roku czy dnia, a także tak zwana godzina planetarna mogą mieć niemniejsze znaczenie niż dobór minerału oraz symbolu.

Pamiętajmy, że tylko precyzyjnie wykonane, z dbałością o wszelkie, najdrobniejsze nawet szczegóły, amulety czy talizmany okażą się w pełni skuteczne i zaspokoją nasze pokładane w nich nadzieje. Jeżeli obawiamy się, że nie uda nam się sprostać takiemu wyzwaniu, zawsze możemy zakupić biżuterię już gotową. Jednym z najpopularniejszych talizmanów jest krzyż atlantycki (nazwa pochodzi stąd, że – według legendy – został wykonany na Atlantydzie…). Wykonany ze srebra o wysokiej próbie, przywieszony na dobranym do niego, również srebrnym, łańcuszku, może się okazać bardzo efektowną ozdobą, którą zawiesimy na naszej szyi. Możemy go również kupić komuś i ofiarować z jakiejś okazji. Krzyż atlantycki jest bowiem talizmanem uniwersalnym, zapewniającym życie wieczne i ułatwiającym pokonanie wszelkich negatywnych cech charakteru.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę