Wieża Opis karty

Wieża Opis karty

Ogólna charakterystyka karty tarota: Wieża

Wieża oznaczana jest numerem 16. Karta obnaża prawdę o światopoglądzie człowieka. Oparty był on na niewiedzy, przypuszczeniach, braku doświadczenia. Przyszedł czas, w którym trzeba zmierzyć się z brutalną rzeczywistością. Wszechświat zburzy fantazję, w którą tak silnie wierzyliśmy. Przychodzi moment, kiedy dobiega koniec czegoś istotnego. Chociaż to trudne będzie trzeba odnaleźć wewnętrzną siłę oraz pogodzić się z tym oraz przyjąć rolę sumiennego ucznia. Na nowo musimy nabierać przekonań tym razem opartych na faktach. Karta czasami ukazuje przywiązanie do pieniędzy lub uznania jakiejś sfery życiowej za dominującą (priorytetową).

Co oznacza Wieża w przyszłych wydarzeniach ?

Nadchodzi wiele gwałtownych, zaskakujących wydarzeń. Może to być wypadek, zwolnienie z pracy. Coś, co dzieje się przez ułamek sekundy i nie ma możliwości, żeby to naprawić. Rzeczywistość ukaże nam, jak bardzo myliliśmy się w swoich poglądach. Jeżeli uważaliśmy kogoś za przyjaciela, to może bez oporu, boleśnie nas oszukać itp. itd. Może to spowodować porzucenie dotychczasowego stylu życia i rozpoczęcie wszystkiego na nowych regułach.

Co znaczy Wieża w relacjach uczuciowych ?

Wieża nie sygnalizuje niczego dobrego dla związku. Może to być rozpad związku partnerskiego, separacja, rozwód. Jeżeli do tego nie dojdzie, to będą przeważały konflikty, agresja, wrogość. Przeszłość da o sobie znać i zacznie objawiać się chociażby w formie informacji o zdradzie dokonanej parę lat wcześniej. Co może być naturalnie ostatecznym powodem do rozłąki. Poczujemy, że nie damy rady dłużej tego ciągnąć.

Co znaczy Wieża jako rada ?

Jeżeli mamy wewnętrzne przeczucie, iż nadszedł czas pożegnać się z czymś, bez wahania to zróbmy. Najwyraźniej to odpowiedni moment, aby zacząć coś nowego. Wieża przypomina o tym, że jesteśmy kowalami swojego losu. Najgorsze co można uczynić to apatycznie przyglądać się narzuconemu obiegowi wydarzeń. Dzisiejszy dzień będzie bogaty w niespodzianki.

Co znaczy Wieża jeśli chodzi o spotkanie osoby?

Osoba, która stanie na naszej drodze, będzie żegnała się z pewnym etapem w życiu. Niestety z pesymistycznymi odczuciami takimi jak pustka, odrzucenie, beznadzieja. Może być w przełomowym momencie życia, coś nowego, istotnego zaczyna wchodzić w drogę.

Co znaczy Wieża w pracy/finansach ?

Wieża często reprezentuje stratę, dlatego możemy oczekiwać zgubienia ważnych dokumentów, które mogą odbić się na naszej wypłacie. Nadchodzą wydatki, które trzeba będzie zapłacić natychmiast. Z tego powodu sfera materialna będzie silnie nadszarpnięta.

Co znaczy Wieża w miłości ?

Wieża wielokrotnie przynosi oświecenie, przebudzenie. W rzeczywistości karta jest niepodważalną prawdą, która odkrywa bolesną rzeczywistość. Jest surowym nauczycielem, który chce nas czegoś nauczyć. Wieża sygnalizuje, iż mogliśmy zostać wykorzystani, okłamywani, manipulowani. Rozmiar rozpaczy jest gigantyczny, ale powinniśmy odczuwać wdzięczność za to, że wreszcie przejrzeliśmy na oczy.

zamów wróżbę jak zamówić moją wróżbę